تولید خاک اره با استفاده از دستگاه های چوب خرد کن

تولید خاک اره

  صفحه اصلی / مقالات /  تولید خاک اره با استفاده از دستگاه های چوب خرد کن

  محصولات مرتبط :  [su_label type=”info”]چیپر شردر CS[/su_label]    [su_label type=”info”]خرد کن چوب سری BX[/su_label]   [su_label type=”info”]چیپس کن چوب سری WCH[/su_label]    [su_label type=”info”]خرد کن سری XNZ[/su_label]    [su_label type=”info”]پودر کن سری JL[/su_label] [su_label type=”info”]اکسترودر[/su_label] 

  تولید خاک اره با استفاده از دستگاه های چوب خرد کن

نویسنده : تیم راشا


امروزه در کشورهای پیشرفته صنعتی بازیافت با سرمایه گذاری ای پر سود و زود بازده تبدیل شده و به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه این خطوط، ریسک سرمایه گذاری در این حوزه بسیار پایین می باشد.

تولید خاک اره و صنعت چوب نیز از این قائده مستثنی نبوده و امروزه علی الخصوص در ایران، موارد مصرفی بسیاری برای خاک اره وجود دارد .

( روند تولید  خاک اره با استفاده از دستگاه ها چیپر پودر کن شرکت راشا اینجا کلیک کنید) 

بازیافت چوب و تولید پوشال و خاک اره و چیپس چوب

به طور کلی در مورد بازیافت چوب:

 • کاهش آلودگی های محیط زیست
 • مواد اولیه در دسترس و ارزان قیمت
 • کاهش آسیب های محیط زیست و تخریب جنگل ها

مطرح است.

امروز با وجود پیشرفت صنایع و ماشین آلات این امکان فراهم آورده شده است.

تولید خاک اره با استفاده از دستگاه های چیپس کن و خرد کن و خاک اره ساز به سادگی قابل انجام می باشد.

خرید و سفارش انواع دستگاه های خاک اره ساز

ازمنابع بازیافت و تولید خاک اره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • ضایعات انواع کارخانه های تولید MDF و چوب و نئوپان 
 • ضایعات چوب و سرشاخه های هرس درختان و باغات و فضای سبز شهری
 • ضایعات حاصل از کارگاه ها و کارخانه های نجاری

 

دستگاه تولید خاک اره

خرد کن چوب

لازم است با توجه حجم بالای باغات و همچنین فضای سبز شهری و به دنبال آن با  حجم زیاد هرس این درختان مواجه خواهیم بود.

به طور کلی استفاده عمده از این ضایعات یا بصورت عمده به صورت سوخت مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه تولید خاک اره سری WCHS-P

دستگاه تولید خاک اره سری WCHS-P

اینکار خود آسیب های جدی به محیط زیست وارد می کنند و در مورد هرس حاصل از فضای سبز شهری نیز این ضایعات به صورت عمده دفن می شوند. 

تا به امروز به دلیل در دسترس نبودن تکنولوژی، این حجم از ضایعات بی استفاده یا سوخته می شدند. شرکت بازرگانی راشا با معرفی و تهیه جدیدترین ماشین آلات بازیافت چوب امکان بازیافت این محصول را فراهم آورده است.

بازیافت صنایع چوبی نه تنها باعث کاهش صدمات زیست محیطی و صدمه به مراتع و جنگل ها می شود بلکه خود به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نیز کمک شایانی می کند.

سری دستگاه های تولید خاک اره شرکت راشا

از جمله عواملی که باعث شده اقدامات کمتری برای بازیافت این محصول در کشور انجام شود می توان به موارد  زیر اشاره کرد: 

 

 • نبود ماشین آلات مرتبط و پایین بودن سطح تجهیزات و نبود ماشین آلات کارآمد
 • آگاهی پایین مردم:این خود دلیلی بر افزایش میزان زباله ها و عدم تمایل به بازیافت و ناآگاهی مرد نسبت به مسایل زیست محیطی است.
 • ضعف ساختاری و ریشه ای در زمینه مدیریت زباله

 

تولید خاک اره

تولید خاک اره

موارد استفاده و تولید خاک اره


محصول تولید شده تولید شده از بازیافت چوب، بسیار ارزشمند بوده به همین خاطر فروش آن بسیار ساده خواهد بود. از جمله موارد استفاده این خاک اره تولید شده عبارتند از:

 • امروزه ذغال در کشور بسیار پر بازده و پرسود می باشد. ماده اولیه خط تولید ذغال فشرده، خاک اره می باشد.برای اطلاع از نحوه تولید ذغال فشرده اینجا کلیک کنید.
 • کاهش حجم انبارداری و به دنبال آن کاهش ریسک آتش سوزی
 • تهیه مالچ و کود گیاهی: از ضایعات چوب می توان برای تهیه مالچ و کود گیاهی استفاده کرد. ( برای اطلاع از نحوه ی تولید چیپس چوب با استفاده از دستگاه های چیپر اینجا کلیک کنید )       در این روش زباله های چوبی را به ذرات کوچک تبدیل کرده و از آن مالچ تهیه کرده که میتوان از آن به عنوان پوشش خاک و برای پوشش خاک و مهار کردن شن های روان استفاده کرد.
 • امروزه از ترکیب خاک اره و مواد غیر از چوب محصولات کامپوزیتی متنوعی تولید می کنند. مانند کامپوزیت های پلاستیک  و الیاف چوب، تخته های بزرگ کامپوزیتی و بلوک های سبک ساختمانی. این بلوک ها یکی از جدیدترین محصولات حاصل از فرآوری چوب های ضایعاتی می باشند.لازم به ذکر است که مواد کامپوزیتی را می توان بارها و بارها بازیافت نمود.
 • تراشه های چوب توان بالایی برای جذب رطوبت دارند. از تراشه های چوبی برای پوشاندن جاده هادر چراگاه ها، مزارع و دیگر  مناطقی که در شرایط بارانی  گل لای در آنها مشکل ساز می شود، می توان استفاده کرد.
 • پوشاندن میدان های اسب دوانی، کف گاوداری ها مرغداری ها و …
 • چوب درختان  از جمله مواد اولیه مرسوم در تولید خاکپوش و کمپوست سلولوزی بوده ، به اینصورت که مواد مغذی را به خاک بازگردانده و سبب تقویت مواد آلی خاک می شوند. براده های چوب به حهت تجمیع  منبع عظیمی از کربن  می توانند برای تقویت اکولوژی پیچیده خاک بهتر باشند. همانطور که می دانید کربن یکی از عناصر کمیاب و غیر قابل دسترس خاک است.
 • با توجه به بحران  آب در کشور،  در باغات با استفاده از خاکپوش های پوششی ( به منظور کاهش میزان تبخیر از سطح آب) میزان رطوبت را به حالت ذخیره درآورد.
 • وجود علف های هرز همواره مخل کار کشاوری بوده است.پوشاندن سطح خاک  با تراشه های چوب  میزان رشد علف های هرز را تا 90 درصد کاهش می دهد. این لایه در عین کاهش رطوبت خاک با کاهش نور رسیده به سطح خاک شرایط برای رشد علف هرز را کاهش می دهد.
 • ماده اولیه تولید کود ورمی کمپوست.

  محصولات مشابه


چیپر 


ماشین آلات کشاورزی
چیپر شردر

چیپر شردر 


ماشین آلات کشاورزی

پودر کن


ماشین آلات کشاورزی